41

Sesliek.com Sohbet | Sohbet Odaları

Sohbet nedir?
Sohbet, edebi olarak serbest yazı türüdür. Makalemde sohbet kelimesini insanlar arasında iletişim aracı olarak tanımlayacağım. İletişim için gerekli olan en büyük etken dildir. Günümüz dünyasında yedi binin üzerinde dil aktif olarak kullanılıyor. Ancak bu dillerin %90’ı çok az denilebilecek bir topluluk arasında kullanılmaktadır. Sohbet, günlük hayatta insanların duygularını, fikirlerini, sorunlarını paylaşabilmek için kullandığı bir iletişim aracıdır ve birçok dilde iletişim kurulabilir. Hem yazılı hem de sözlü olarak yapılabilmektedir.
Yazılı sohbete örnek olarak internet üzerinden yapılan sohbetleri verebiliriz. Mirc, Whatsapp, Facebook Messenger, Skype gibi birçok yazılı sohbet aracı bulunmaktadır. Yaşadığımız 21. Yüzyılda artık akıllı telefonlar ile de yazılı sohbet yapabilmek mümkündür. Sözlü sohbet ise yüz yüze ya da mobil iletişim araçları ile sağlanabilmektedir.
İnsanoğlu, duygu ve düşüncelerini paylaşma ihtiyacı duyar, negatif ve pozitif enerjisini dağıtarak birbirlerini etkiler.
Örneğin, insan çok mutlu olduğu bir anında bu mutluluğu başka insanlarla paylaşması gerektiğini düşünür. Bu pozitif bir enerjidir ve paylaştığı insanlara da bu enerjiyi dağıtır. Aynı şekilde üzgün olduğu bir anında sıkıntısını paylaşması da negatif enerjiyi dağıtacak ve deşarj olacaktır. Ya da bir toplantı anında paylaşılan fikir ve düşünceler ile karşıdaki kişiyi etkilemekte mümkündür. İşte hayatımızda önemli bir yeri olan sohbet bu sebeple en güçlü iletişim aracıdır.
Sohbet sitesi nedir?
Sohbet sitesi dünyanın her yerinden insanları bir araya getiren chat platformlarıdır. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar olarak görülebilir. Bu siteler üzerinde insanlar ücretsiz sohbet edebilir, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurabilirler. İnsanlar duygu birikimlerini birileriyle paylaşma ihtiyacı duyduğunda bedava sohbet siteleri devreye girer. Site içerisinde bulunan dünyanın her yerinden olan kullanıcılarla sohbet ederken hem kendisini hem de karşıdaki kişiyi dinleyerek düşünce paylaşımında bulunurlar.
Günlük yaşantımız içerisinde verilen mücadele insan beynini yorar ve bunaltır. Bu yorgunluğu ve bunalımı üzerinden atmak isteyen birçok kullanıcı sohbet sitelerine yönelir. Burada yapılan sohbeti kullanıcılar kendi düşünceleri ile şekillendirir ve gün içerisindeki birikimini üzerinden atar. İnsanları çeken diğer şeyler ise oyun kanalları ve müzik kanalının olmadır. Zaman öldürmek isteyen kullanıcılar genelde oyun oynamak ya da dj eşliğinde müzik dinlemeyi tercih etmektedir. Kelime oyunu, soru cevap oyunu, kelime hız oyunu, dini soru cevap oyunları ile diğer kullanıcılarla yarışmak gibi eğlenceli yönleri de vardır. Bu oyun kanallarında yarışan kullanıcılar bilgi ve tecrübelerini sergilemeyi severler.
Üyelik gerektiren sohbet sitesi olduğu gibi üyeliksiz muhabbet edebileceğiniz sitelerde bulunur. Sesliek.com  chat sohbet odaları üyelik gerektirmeyen bir sitedir ve sitemiz üzerinde cep telefonu numarası, mail adresi paylaşımı yapmak yasaktır. Sizlerden numara, mail adresi yada para isteyen kullanıcılara itibar etmeyerek sesli chat kanalından yöneticilerimize bildiriniz. Ayrıca hiçbir yöneticimiz sizden şifrenizi ya da çeşitli bilgilerinizi talep etmez. Rumuz taklidi ile ben yöneticiyim diyerek sizlerden özel bilgilerinizi isteyen kişileri dikkate almayarak tarafımıza bildiriniz.

121 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir