41

Sesli Ek Sohbet Odaları

Sohbet Odalarının Kullanımı
Sohbet odalarını kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı öncelikler vardır. Bu konulara değinmeden önce sohbet odalarında din, dil, ırk, millet ayrımı yapmak yanlış bir yaklaşımdır. Bu tür ortamlarda her milletten, her dinden, her ırktan insan bulunabileceği gibi fikri ayrılıklarda yaşanmaktadır. İdeolojiniz ve görüşünüz başka bir insanla birbirini tutmayabilir. O yüzden öncelik karşıdaki insanın düşüncelerine saygılı bir şekilde yaklaşımdır. Genellikle siyasi, dini ve cumhuriyet ilke ve inkılaplarına hakaret içerikli söylemler yönetim tarafından yasaklanmıştır. Kişilik zedeleyici hakaretler ve devlet kurucularına hakaret, küfür, argo terimler de bu yasaklar içerisindedir.
Sesliek Chat sohbet odaları kullanırken dikkat etmenizde fayda gördüğüm hususlara gelecek olursak, bu gibi ortamlarda insanların gerçek yüzünü bilemeyebilirsiniz. Bu sebeple kişisel bilgilerinizi diğer insanlarla paylaşmamanız taraftarıyım. Reel dünyada da sanal dünyada da insanların özlük haklarına hakaret edemezsiniz bu gibi durumlarda karşı taraf sizi bilişim suçlarına verebilir.
Konuşmak için sohbet etmeyin. En önemli nokta belki de bu olacaktır. Laf olsun diye sohbet eden ve boş konuşuyor diye tabir ettiğimiz onlarca insanla karşılaşacaksınız. Bu gibi durumlarda kendinizi bir adım geriye çekebilirsiniz.
Sohbet ettiğiniz kişi sohbetin konusunu beğenmedi mi? Eğer konuştuğunuz kişi konu ile alakasız ve soğuk ise aynı konuyu devam ettirmeye çalışmayın. Bu durum sizi itici kılacaktır. Yapılması gereken en doğru şey konu ile uzaktan alakalı ve karşı tarafın ilgisini uyandıracak bir cümle ile başka bir sohbet konusuna geçiş yapmak olabilir.
Küfür etmeyin. Küfür bir acizlik sembolüdür ve kullanıldığı takdirde sohbet eden diğer kullanıcılar içinden soyutlanacak, bir daha aynı ortamı yakalayamayacaksınız.
Bir kullanıcının özel bilgileri eğer sizde varsa bu bilgileri başkalarıyla paylaşmak hem sizi o kişiden uzaklaştırır hem de başınız belaya girebilir.
Unutmayın ki sohbet odalarının genel amacı günlük rutinden kurtulup farklı insanlar ve farklı düşünceler ile karşılaşıp bilgi alışverişinde bulunmaktır. En önemlisi ise bu platformun kurallarına uyarak hareket etmektir. Sesliek.com  sohbet odaları açılmıştır.

45 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir