34

En son 3600 ek gösterge gelişmeleri | 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

En son 3600 ek gösterge gelişmeleri | 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Bir süredir kamuoyunun gündemini meşgul eden ve belli memur branşlarının beklentide olduğu ek gösterge artışına dair gelişmeler özellikle polis, öğretmen ve din görevlisi olarak görev alan memurlar tarafından merakla araştırılıyor. Konuya dair son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıklamalarda bulundu. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?
Memurların maaşları, emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarının hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama metodu olan ek gösterge unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Belli memur mesleklerinde bir süredir ek göstergenin 3600’e çıkarılacağı beklentisi var. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar…
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan 13 Şubat’ta, 3600 ek gösterge bekleyen memurlara ilişkin önemli açıklamada bulundu. Turan, Meclis kapanmadan torba yasa teklifinin gündeme gelebileceğini ve Meclis takviminin uygun olması durumunda 3600 ek göstergenin seçimden önce çıkarılabileceğini söyledi.

53 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir